|
Конкурс спільних українсько-німецьких науково-дослідних проектів на період 2013-2014 роки
12.12.2012
Конкурсспільних українсько-німецьких науково-дослідних проектів на період 2013-2014 роки
Відповідно до Спільної заяви Державного комітету України з питань науки і технологій та Федерального міністерства наукових досліджень і технологій ФРН від 10.06.1993 року та Меморандуму про взаєморозуміння, підписаному 23 листопада 2009 р. Федеральним міністерством освіти та дослідження Німеччини (BMBF) та Міністерством освіти на науки України Державне агентство з питань науки, інновацій та інформатизації України та Федеральне міністерство освіти та дослідження Німеччини (BMBF) оголошують конкурс спільних українсько-німецьких науково-технічних проектів на період 2013-2014 років.
Мета ПрограмиМетою Програми є сприяння встановленню та розвитку якісного науково-технологічного співробітництва між групами науковців обох країн. Конкурс є відкритим для будь яких лабораторій чи науково-дослідних груп вищих навчальних закладів, науково-дослідних установ та підприємств обох країн. Відповідальні за Програму: З української сторони: - Державне агентство з питань науки, інновацій та інформатизації України; З німецькою сторони: - Федеральне міністерство освіти та дослідження Німеччини (BMBF) Критерії відборуПісля перевірки відповідності пропозицій вимогам кожна проектна заявка передається для наукової експертизи, що проводиться паралельно в обох країнах. Після цього двостороння Змішана Комісія, яка збирається за ініціативою Державного агентства з питань науки, інновацій та інформатизації України та Федерального міністерства освіти та дослідження Німеччини, приступає до остаточного розгляду з метою відбору науково-дослідних проектів, яким буде надано фінансування. Крім наукової відповідності, основними критеріями оцінки є такі: - компетентність української групи та її здатність довести проект до логічного завершення; - якість інфраструктури з українського боку; - необхідність для української групи співпрацювати з визначеним німецьким партнером; - взаємодоповненість двох груп; - взаємний обмін досвідом; - наукова та промислова цінність, очікувані від проекту; - перспективність співробітництва; - участь докторів наук та/або молодих вчених.
Пріоритетні напрямки науково-технічного співробітництва: - біотехнології; - технології з ефективного використання ресурсів та енергії, сталі екологічно чисті технології; - наукові дослідження в сфері охорони здоров'я та медичної техніки; - інформаційні та комунікаційні технології; - нанотехнології, нові матеріали і технології виробництва. Крім того, підтримку можуть отримати заявки з інших тематичних пріоритетів дослідницьких програм ЄС. Особлива увага приділятиметься проектам, які будуть здійснюватись в рамках нових спільних дослідних груп.
ФінансуванняФінансування виділяється на кожний рік окремо, на два роки поспіль. Українська сторона сплачує витрати, пов’язані з: - поїздками своїх вчених до Федеративної Республіки Німеччини на весь період їхнього перебування у цій країні; - перебуванням в Україні німецьких вчених згідно з нормами, визначеними відповідним розпорядженням Державного агентства з питань науки, інновацій та інформатизації України на зазначений період (до 14 діб). Німецька сторона сплачує витрати, пов’язані з: - поїздками своїх вчених до України на весь період їхнього перебування в цій країні; - перебуванням в Федеративній Республіці Німеччина українських вчених, включаючи добові і проживання. Як правило, субсидія надається німецькою стороною на період максиму 3 місяці в рік із встановленими паушальними сумами в розмірі 104 Євро в день, чи 2.300 Євро на місяць. Паушальні добові на окремі дні наступного місяця становлять 77 Євро/день. Оплата страхування на випадок хвороби, а також інші види страхування включені в паушальну суму і оплачуються одержувачами субсидії самостійно.
Терміни, умови подання проектних заявок та графік проведення конкурсу: Бланки анкет для заповнення кандидатами ви знайдете на цьому сайті: www.dknii.gov.ua В рамках конкурсу 2013-2014 рр. до розгляду братимуться лише ті документи, які будуть відправлені не пізніше останнього дня конкурсу (за датами на поштовому штемпелі) до контактних осіб відповідних установ обох країн (надано нижче). Кандидатам на участь у Програмі з українського боку належить пересвідчитися в тому, що їх німецькі партнери подали відповідну заявку до офісу Міжнародного бюро (Internationales Büro des Bundesministeriums für Bildung und Forschung) (IB).
- Оголошення конкурсу : 15 серпня 2012 р. - Остаточний термін подання документів для обох сторін: 31 жовтня 2012 р. - Оголошення результатів: кінець 2012 р. - Термін подачі діє принципово як термін виключення. Подані поза межами встановлених строків Заявки, як правило, не можуть бути більше врахованими.
Проектні заявки заповнюються українською та англійською мовами та подаються у 2 примірниках у паперовому та електронному (на компакт-диску) вигляді за такими адресами:
Контактні установи в Україні:Відповідальний за здійснення Програми в Державному агентстві з питань науки, інновацій та інформатизації України: Пшеничний Євген ІгоровичУправління міжнародного співробітництва та аналітичного забезпечення 01601, м. Київ бул. Т. Шевченка, 16 (кім.311) Тел.: +380 (44) 287-82-35 Факс: +380 (44) 287-82-50
Контактні установи в Федеративній Республіці Німеччина:Федеральне міністерство освіти та дослідження Німеччини (BMBF) уповноважило Міжнародне Бюро здійснювати супровід заходу зі сприяння:
Internationales Büro des Bundesministeriums für Bildung und Forschung (IB) im Projektträger beim Deutschen Zentrum für Luft- und Raumfahrt e.V. (DLR) Heinrich-Konen-Str. 1 53227 Bonn, Germany Internet: http://www.internationales-buero.de
Фахова контактна особа в IB: Dr. Erich Rathske (Др. Еріх Рацке) E-Mail: Erich.Rathske@dlr.de Telefon: 02 28-38 21-1464 Telefax: 02 28-38 21-1400
Адміністративна контактна особа в IB: Iryna Ibel (Ірина Ібель) E-Mail: Iryna.Ibel@dlr.de Telefon: 02 28-38 21-1803 Telefax: 02 28-38 21-1400
Процес надання заявок у Німеччині складається з 2-х етапів.
На першому етапі спочатку подаються ескізи проектів німецькою або англійською мовами не пізніше 31 жовтня 2012 р. за допомогою електронного інструменту підготовки та подачі ескізів PT-Outline (https://www.pt-it.de/ptoutline/application/WTZ_UKR_2012). У випадку подачі ескізу проекту англійською мовою необхідним є резюме німецькою мовою.
На другому етапі інституції, проектні ескізи яких були позитивно оцінені та відібрані для другої фази, повинні, при необхідності за узгодженням з передбаченим координатором об’єднання, представити формальну заявку на сприяння, до якої буде прийняте рішення після заключної експертизи. Формальні заявки на сприяння необхідно підготовити за допомогою електронної системи підготовки заявки «easy des BMBF». Бланки заявок на сприяння, директиви, пам’ятні листки, вказівки та додаткові умови договорів можна завантажити за Інтернет-адресою https://foerderportal.bund.de/easy/easy_index.php?auswahl=easy_formulare&formularschrank=bmbf&menue=block.
З технічних питань (які не в’язані зі змістом оголошення відкритого конкурсу) щодо подачі заявки за допомогою веб-сторінки необхідно звертатися до: Internationales Büro des Bundesministeriums für Bildung und Forschung im Projektträger beim Deutschen Zentrum für Luft- und Raumfahrt e.V. (DLR) Maik Brattan (Майк Браттан) Heinrich-Konen-Straße 1
E-Mail: Maik.Brattan@dlr.de
|
Анонс подій
|