|
Київський університет - учасник виставки досягнень університетської науки
16.05.2013
14 травня 2013 року у Міністерстві освіти і науки відкрилася виставка досягнень університетської науки, приурочена до Дня науки, який відповідно до Указу Президента України від 14 лютого 1997 року № 145 «Про День науки» відзначається щорічно у третю суботу травня. Свої наукові експозиції на виставці представили 16 українських університетів з Києва, Чернігова, Житомира, Вінниці, Сум, Полтави та Дніпропетровська. Виставку відкрив Перший заступник Міністра освіти і науки Євген Суліма. КНУ представив на виставці останні наукові розробки університетських вчених. Серед них особливе місце належить створеному геологічним факультетом комп'ютеризованому вимірювачу КЕРН4 призначеному для вимірювання швидкості поширення ультразвуку в керна гірських порід методом вимірювання часу затримки фронту цугу хвилі при його проходженні через породу. За участю кандидата хімічних наук, старшого наукового співробітника Київського університету П.І. Демченка представлені результати кількарічних досліджень по розробці засад біопрофілактики. При цьому створені нові композиційні пектиновітамінні препарати, що мають високу ефективність по відношенню до різних ксенобіотиків. Поєднання у препараті кількох пектинів, що мають різні хімічні функціональні характеристики та потужний комплекс вітамінів, дозволило створити унікальну пектиновмісну композицію, яка має нормативно-технологічна документацію, затверджену МОЗ України. Один з пектиновмісних препаратів (ТУ У 15.8-16475490.001-2001), що є спільною розробкою Київського національного університету імені Тараса Шевченка та Інституту медицини праці АМН України виробляється дослідно-промисловими партіями та застосовується в Україні та інших країнах (Росія, Білорусь). Всього на цей час вироблено понад 600 000 курсових доз, що знайшли застосування в медичній практиці. Одержані результати свідчать про можливість суттєвого зниження техногенних навантажень, викликаних професійним контактом працівників зі сполуками важких металів, стійкими органічними забруднювачами, радіоактивними речовинами та іншими хімічними потенційно токсичними речовинами.
Важливим науковим винаходом для лікування людей з травмами хребта, кінцівок, порушенням спинномозкового кровообігу, є представлений на виставці, апарат для навантаження (розвантаження) скелетно-м'язової системи – «Екзоскелетон». Автор цього винаходу - кандидат технічних наук, старший науковий співробітник факультету кібернетики Київського університету Є.О. Осадчий Нову технологію переробки автомобільних шин методом магнітного удару, розробив старший науковий співробітник, кандидат фізико-математичних наук О.Р. Бедюх. За технологією вченого – спочатку відокремлюється метал, а потім перемелюється чиста гума. Відповідно, енергоспоживання та амортизація обладнання зменшені, отримуються чисті гума та метал, а шини перероблюються без відходів.
Виставка досягнень університетської науки триватиме з 14 до 17 травня 2013 року в фойє Міністерства освіти і науки (проспект Перемоги, 10). Сектор інформаційного забезпечення |
Анонс подій
|