|
ОЦІНЮВАННЯ НАУКОВОЇ РОБОТИ 2013: Наукометрична база даних ScopusДля оцінки ефективності наукової роботи важливими є показники наукометричної бази даних Scopus. Наукометричний апарат Scopus забезпечує облік публікацій науковців і установ, у яких вони працюють, та статистику їх цитованості.
Рубрикатор Scopus (ASJK) має 27 базових тематичних розділів, поділених на 335 підрозділів. Політематичні статті індексуються одразу в кількох розділах. Галузеве покриття розподіляється таким чином:
• Фізичні науки – 41 %;
• Медичні науки– 40 %;
• Науки про життя– 24 %;
• Соціогуманітарні науки– 12 %.
За географічним охопленням Scopus є універсальною базою даних. Серед проіндексованих назв 47 % видаються у Західній Європі, 33 % – у Північній Америці, 9 % – видання Азійсько-Тихоокеанського регіону, 5 % назв східноєвропейських видавців (у т. ч. близько 300 російських, 39 білоруських та 37 українських назв журналів) та по 2 % видань з Австралії і Океанії, Африки і Південної Америки. (за матеріалами http://www.jsi.net.ua/)
Нижче в таблиці наведено наукометричні показники вищих навчальних закладів України, впорядкованих за h-індексом (h – кількість статей, на які є посилання в понад h публікаціях), а в його межах – за кількістю цитувань. Окремо наведено дані про НАН України (без уточнення установи) та дані по Інституту теоретичної фізики імені М.М. Боголюбова, який займає перше місце серед установ НАН України. Додатково в таблиці представлено інформацію стосовно кількості публікацій за 2013 та 2014 роки.
Наукометричні показники вищих навчальних закладів України (загальна кількість публікацій та їх цитованість, кількість публікацій окремо за 2013 та 2014 роки), впорядкованих за h-індексом
* - за матеріалами http://www.jsi.net.ua/ станом на 22.12.2014 р. ** - за матеріалами http://www.scopus.com/ станом на 09.01.2015 р.
Наукометричні показники окремих вищих навчальних закладів сусідніх країн станом на 06.02.2015 р.
Наукометричний апарат Scopus забезпечує отримання показників цитованості наукових робіт у виданнях, опублікованих після 1996 р. Тому у Scopus підраховується кількість посилань на всі проіндексовані ресурси, але лише у тих, які опубліковані після 1996 р. У таблиці нижче наведено показники цитованості наукових робіт українських вчених у виданнях, що включені в Scopus. Рейтинг науковців України (SciVerse Scopus станом на 27.01.2015р.)
* - без самоцитувань. У списку 100 науковців України, що мають найвищий рейтинг: 84 – співробітники інститутів та організацій НАНУ та 22 – співробітники вищих навчальних закладів (6 – сумісники). Серед З представників ВНЗ – 10 науковці Університету; по 2 представники мають Національний технічний університет України «КПІ», Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича, Харківський національний університет імені В.Н. Каразіна; по 1 – Донецький національний медичний університет імені Максима Горького, Одеський університет імені І.І. Мєчнікова, Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника, Черкаський національний університет імені Богдана Хмельницького, Дніпропетровська державна медична академія, Науково-дослідний інститут «Кримська астрофізична обсерваторія».
Кількість публікацій за період 2011 – 2014 років в Scopus, які асоційовані з університетом (хоча б один з авторів вказав університет місцем роботи) станом на 18.10.2014р. становить 3025 наукових робіт (аналогічна кількість публікацій за період 2010 – 2013 років станом на 13.11.2013 р. складала 2634).
|
Анонс подій
|