|
Геологічна наукова школа Київського університету1. Назва наукової школи: «Геологічна наукова школа Київського університету».
2. Дійсний науковий керівник школи: професор В.А. Михайлов.
3. Дата і місце заснування (на базі якої організації): Геологічна наукова школа Київського національного університету імені Тараса Шевченка була заснована в Київському університеті в кінці 40-х років минулого століття. 4. Засновник (ки) наукової школи: Академік АН України В.Г.Бондарчук та фундатор і перший завідувач кафедри геології родовищ корисних копалин (1944–1952 рр.) віце-президент АН УРСР академік М.П. Семененком. Школа включає 4 основних напрямки: *1. Стратиграфо-палеонтологічний. *2. Мінералого-геохімічний. *3. Металогенічний. *4. Структурно-тектонічний. 5. Науковий потенціал (не менше 5 докторів наук, не менше 10 кандидатів наук (штатні працівники університету або сумісники на 01.09.2013 р.). Відомі працівники, які в свій час працювали на геологічному факультеті на кафедрах, що представляють школу: професори, доктори наук – І.П. Щербань С.А.Мороз, Є.Б. Глеваський, В.С.Заїка-Новацький, А.П.Ротай, О.Л.Ейнор, Д.М. Щербак, Л.С. Галецький, В.О. Шумлянський, В.М. Гулій та ін.
6.Сучасний стан наукової школи. Популярність наукової школи. Геологічна наукова школа Київського університету заснована на давніх традиціях, активно працює в даний час і має добрі перспективи. В останні роки представники школи у рамках вказаних напрямків проводили дослідження із низки держбюджетних і госпдоговірних тем, брали участь в низці міжнародних проектів із пошуків та вивчення родовищ а також експертної оцінки мінерально-сировинної бази різних регіонів світу: Ірану, Республіки Гвінеї, Вірменії, Індонезії, Нігерії, Республіки Мадагаскар, Республіки Ліберія, Ісламської республіки Мавританія та ін. За останні 5 років за напрямком у різних вчених радах України захищено 5 докторських і 25 кандидатських дисертацій керівниками або консультантами яких були представники школи. На даний час в аспірантурі під керівництвом представників школи навчаються 18 аспірантів, 5 із яких подали дисертації до захисту. Представниками школи постійно проводяться республіканські та міжнародні наради із актуальних проблем геології. Зокрема, в 2011 році на базі геологічного факультету була проведена міжнародна конференція «Наукові засади геолого-економічної оцінки мінерально-сировинної бази України та світу» участь у якій взяли більш як 120 дослідників України та світу, в 2013 році заплановано проведення міжнародної конференції «Нетрадиційні джерела вуглеводнів», крім того представники геологічної школи Київського університету були членами оргкомітетів практично всіх геологічних нарад, що проводилися в Україні, часто вони представляють школу в міжнародних симпозіумах, що проводяться в інших країнах . Провідні представники школи запрошуються для читання лекцій у ВУЗах інших країн (професори В.А.Михайлов, О.В.Мітрохін та В.І.Павлишин – МГУ, Росія, професор В.І Павлишин –С-Пб У (Росія), доцент М.М.Курило – КазДУ Астана, Казахстан). У межах наукових напрямків школи діє спеціалізована вчена рада із захисту докторських та кандидатських дисертацій, за останні 5 років в ній захищено 3 докторських і 20 кандидатських дисертацій. Провідні вчені, що представляють школу, постійно запрошуються для опонування дисертацій різного рівня в Україні та за кордоном (зокрема в Росії та Белорусії)
7. Міжнародні зв’язки. Представники школи підтримують постійні наукові зв’язки із міжнародними науковими, освітніми закладами та організаціями. Вони входять до складу багатьох міжнародних асоціацій таких як SEG (світова асоціація економічної геології), IAGOD (Міжнародна асоціація генезису рудних родовищ), GMRAP (Програма вивчення глобальних мінеральних ресурсів) та ін.. Активно виконується програма обміну лекторами з провідними навчальними закладами СНД та світу.
Затверджено вченою радою факультету (інституту) «10» вересня 2013р.
Декан факультет В.А.Михайлов |
Анонс подій
|