|
Математичне моделювання та теорія оптимальних рішень1. Назва наукової школи: «Математичне моделювання та теорія оптимальних рішень» 2. Науковий напрям та галузь знань, що враховується у науковому напрямі: Математичні науки та природничі науки, математика та статистика, природничі науки. 3. Загальні відомості про школу: 3.1. Дата заснування (рішення Вченої ради Університету/підрозділу): Наприкінці 60-х – поч. 70-х рр. (кафедра моделювання складних систем організована за наказом ММССО УРСР від 20.08.1969), Київський національний університет імені Тараса Шевченка. 3.2. Засновники наукової школи: чл.-кор. НАН України Б.М. Бублик та професори М.Ф. Кириченко, О.Г. Наконечний, Ф.Г. Гаращенко, І.В. Бейко, Д.Я. Хусаінов. 3.3. Керівники: доктор фіз.-мат.наук, професор, лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки, Заслужений працівник освіти, завідувач кафедри системного аналізу та теорії прийняття рішень Олександр Григорович Наконечний та чл.-кор. НАН України, доктор фіз.-мат.наук, професор, лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки, завідувач кафедри теоретичної кібернетики Юрій Васильович Крак. 3.4. Кількісний склад наукової школи (осіб) – 25 осіб; 3.5. Кваліфікаційний склад наукової школи (осіб):
3.6. Найбільш відомі випускники наукової школи (Alumnus ): Доктори техн. наук Данилов В.Я., Марценюк В.П., Качинський А.Б., Снитюк В.Є., доктори фіз.-мат. наук Капустян В.О., Джалладова І.А., кандидати фіз.мат. наук Жук С.М., Кордас О.В. 3.7. Характеристика наявної експериментальної бази: Наукова школа здійснює фундаментальні та прикладні дослідження. Для проведення чисельних експериментів, тестування розроблених математичних моделей та систем підтримки прийняття рішень в наявності 7 персональних комп’ютерів із встановленим сучасним програмним забезпеченням. 4. Наукові досягнення школи: 4.1. Найбільш вагомі результати: Розроблено математичні та програмні технології для моделювання, аналізу та оптимального синтезу структурованих динамічних систем, розроблено теорію та методи оцінювання в умовах невизначеності та конфлікту, створено системи підтримки прийняття рішень для аналізу технічних, соціально економічних та екологічних процесів.
4.2. Найбільш вагомі результати за останні 5 років: Розроблено конструктивні методи аналізу та оптимізації систем різної природи в умовах невизначеності. Розроблено методи багатовимірного шкалювання, класифікації, кластеризації, нейрообчислень, обробки та аналітики даних для дослідження процесів і систем інтелектуальної комунікаційної інформації. Отримані нові і конструктивні результати дослідження динаміки нелінійних систем з запізнюванням та нейтрального типу, зокрема, систем з перемиканнями, систем регулювання, слабонелінійних систем. Запропоновано та практично апробовано методику математичного моделювання неповно спостережуваних просторово розподілених динамічних систем. 4.3. Практичне використання отриманих наукових результатів за останні 5 років: Розроблені інформаційні технології використовуються для вивчення української жестової мови, побудови нових людино-комп’ютерних інтерфейсів та систем альтернативної та підсилювальної комунікації, в медицині тощо. Створені програмні застосунки впроваджені в Організації глухих України «Відчуй». Опубліковано методичний посібник з практичного використання методики математичного моделювання неповно спостережуваних просторово розподілених динамічних систем. 4.4. Участь у конкурсах, що організуються з держбюджету та Інших джерел фінансування (приватні фонди), гранти, тощо, за останні 5 років: Учасники наукової школи керували та брали участь у виконанні 6 науково-дослідних робіт, що фінансувалися з держбюджету. Гранти від закордонних організацій:
4.5.Визнання наукової школи науковою та громадською спільнотою (Державні премії України, відзнаки Президента, Кабінету Міністрів України, почесні звання, дипломи, тощо, за останні 5 років):
4.6. Кількість докторів і кандидатів, підготовлених за останні 5 років: Докторів – 1, кандидатів – 15; 4.7. Кількість патентів, отриманих протягом останніх 5 років – 4 ; 4.8. Кількість опублікованих монографій, підручників, навчальних посібників за останні 5 років: 15 (Монографій – 6, навчальних посібників – 9); 4.9. Кількість опублікованих статей за останні 5 років у виданнях, рекомендованих МОН України: 33, в українських та закордонних рецензованих журналах – 132 ; 4.10. Кількість виставок, на яких наукова школа презентувала свої розробки за останні 5 років: 7; 4.11. Кількість наукових конференцій, ініційованих науковою школою (оргкомітет, програма тощо) за останні 5 років: 35; 4.12. 10 найбільш вагомих публікацій (пріоритет надається статтям опублікованим у журналах Q1 чи монографіям, які (або) здобули нагороду (премію, відзнаку) національних чи міжнародних конкурсів, (або) отримали не менше трьох позитивних рецензій, опублікованих у фахових наукових періодичних виданнях):
Затверджено вченою радою факультету (інституту) «16» вересня 2013р. Декан факультет/директор інституту А.В. Анісімов |
Анонс подій
|