|
Полімери та композиції зі спеціальним комплексом властивостей1. Назва наукової школи: «Полімери та композиції зі спеціальним комплексом властивостей». 2. Дійсний науковий керівник школи: професор В.Г. Сиромятніков. 3. Дата і місце заснування: Заснована в 1963 р. в зв’язку з організацією на хімічному факультеті Київський національний університет імені Тараса Шевченка, кафедра хімії мономерів і полімерів. 4. Засновники наукової школи: професори В.Я. Починок, Ю.П. Гетьманчук, В.Г. Сиромятніков, доцент Л.Ф. Авраменко. 5. Науковий потенціал (не менше 5 докторів наук, не менше 10 кандидатів наук (штатні працівники університету або сумісники на 01.09.2013 р.).
6. Сучасний стан наукової школи. Популярність наукової школи. З 1963 р. науковці проводили роботи зі створення світлочутливих полімерних композицій, що можна вважати першим періодом у розвитку школи. Дослідження цих років були відзначені Держ. премією УРСР (В.Я.Починок, 1970). Другий період (70-90-ті рр.) співпадає з розбудовою кафедри. З 1993 кафедра отримала назву кафедри хімії високомолекулярних сполук, очолив її проф. В.Г. Сиромятніков, який разом з проф. Ю.П. Гетьманчуком, доц. Л.Ф. Авраменко, ін. співробітниками розвивав нові наукові напрями, а саме: світлочутливі полімери для мікроелектроніки (фоторезисти) та поліграфії, полімерні та олігомерні фотонапівпровідники для електрофотографічних процесів, електроночутливі матеріали, світлочутливі полімерні композиції для везикулярної фотографії. Логічним завершенням другого періоду була Державна премія України в галузі науки і техніки (В.Г. Сиромятніков, Ю.П. Гетьманчук, 1996). Третій період у розвитку школи (з середини 90-х рр.) характеризується подальшим розвитком зазначених вище напрямів і відкриттям нових: електропровідні полімерні композиції (у т.ч. тверді полімерні електроліти), органічні сполуки й полімери із внутрішньомолекулекулярним перенесенням енергії для наноелектроніки (що стало темою докторської дисертації О.Ю. Колендо , нині професор, зав. кафедри з 2003 р.), хімія нових фотоініціюючих систем, полімери для рідких кристалів (проф. В.В. Нижник, доц. Л.О. Вретік), полімери та композити з особливими електричними та магнітними властивостями (доц. І.О. Савченко, старш. наук. співроб., д-р фіз.-мат. наук М.О. Давиденко), блок-кополімери (проф. Т.Б. Желтоножська). У науковій діяльності школи беруть участь більше 50 співробітників та аспірантів кафедри хімії ВМС, серед них 7 докторів наук, 5 професорів, 20 кандидатів наук, які приймають активну участь в роботі інших наукових осередків України, наукових рад інститутів НАН України та є співорганізаторами наукових форумів, що проводяться в Україні та за її межами.
7. Місце у світовій науці. Представники школи охоче запрошуються учбово-науковими центрами Франції, Німеччини, Польщі, Литви, Грузії, Росії для участі у спільних наукових проектах і роботи в цих осередках. Результати цього співробітництва відтворені в сумісних публікаціях, представлених в наукових журналах світового рівня, монографіях, матеріалах міжнародних наукових конференцій, що відкриває можливості для широкого обміну науковою інформацією.
Затверджено вченою радою факультету (інституту) «19» вересня 2013р. Декан механіко-математичного факультету Ю.М. Воловенко |
Анонс подій
|