|
Розвиток і трансформація економічних систем1. Назва наукової школи: «Розвиток і трансформація економічних систем». 2. Дійсний науковий керівник школи: професор В.Л. Осецький. 3. Дата і місце заснування: наукову школу було започатковано у 60-ті роки ХХ ст. на базі кафедри політичної економії гуманітарних факультетів Київського національного університету імені Тараса Шевченка. 4. Засновник наукової школи: академік НАН України А.А. Чухно. 5. Науковий потенціал (не менше 5 докторів наук, не менше 10 кандидатів наук (штатні працівники університету або сумісники на 01.09.2013 р.).
6. Сучасний стан наукової школи. Наукова школа перебуває у стані подальшого розвитку за наступними основними напрямами наукової діяльності школи: дослідження проблем функціонування, розвитку і трансформації економічних систем; формування нових парадигмальних підходів в економічній теорії; створення і розвиток ринкової економіки; поєднання індустріального ринкового та інформаційного типів розвитку; роль інформації і знань – якісно нового фактору виробництва, який на відміну від традиційних факторів, що збільшують головним чином фізичні можливості, реалізує і примножує розумові потенції людини, зумовлює інтелектуалізацію виробництва і праці; використання інтелектуально-інформаційних технологій, що визначають зростання ефективності і конкурентоспроможності економіки.
7. Місце у світовій науці. Наукова школа з позицій нової еволюційної парадигми економічної теорії, яка ґрунтується на цивілізаційному підході, досліджує та визначає історичне місце соціально-економічної системи нашої країни, характеризує її сучасну індустріальну стадію та окреслює перспективи України на шляху переходу до постіндустріальної стадії, що знайшло відображення у монографіях, підручниках та посібниках Чухна А.А. та його учнів, а також урядових законодавчих та нормативних актах нашої країни. В останнє десятиріччя наукові зусилля А.А. Чухна та його учнів концентрувались навколо аналізу теорії та практики постіндустріального суспільства у найтіснішому зв’язку з дослідженнями трансформаційних процесів в українській економіці, поширення інтелектуалізації економіки і найбільш повного використання притаманних їй понять інтелектуальної власності, інтелектуального капіталу та інших, зростання їх ролі в економіці, підвищенні її ефективності.
8. Міжнародні зв’язки. Московський державний університет імені М.В. Ломоносова (Росія), Санкт-Петербурзький державний університет (Росія), Ягелонський університет (м. Краків, Польща), Економічний факультет Вільнюського університету (Литва) та ін.
Затверджено вченою радою економічного факультету «17» вересня 2013 р.,
Декан економічного факультету В.Д. Базилевич |
Анонс подій
Всі події
|