Конкурс «Передова наука в Україні»

Конкурс 2023.03 «Передова наука в Україні»

Повідомляємо, що для підписання пакету документів для подачі на КОНКУРС, потрібно принести пакет документів для підпису в НДЧ, (кім. 10 адміністративна будівля), паралельно направити на E-mail: ndr.ndch@knu.ua


З усіх питань (окрім фінансових) звертатися до сектору супроводу та обліку результатів НДР, кім 107А головного навчального корпусу, тел. 239-31-88, вн. 31-88, E-mail: ndr.ndch@knu.ua  

Пакет документів потрібно подати в НДЧ, не пізніше ніж за 3 дні до дедлайну Конкурсу.

Термін подання заявок: з 12 грудня 2023, 00:01 по 22 січня 2024, 23:59 (за київським часом).

Проведення наукової і науково-технічної експертизи та підбиття підсумків конкурсу: до 01.07.2024 (орієнтовно).


Детальні умови Конкурсу.

Метою конкурсу є відбір проєктів для надання грантової підтримки на виконання передових фундаментальних досліджень, які передбачають постановку і розв’язання актуальних наукових проблем провідними та молодими вченими задля забезпечення конкурентоспроможності України у світі, розвитку національного дослідницького простору та його інтеграцію до світового дослідницького простору

Тематичні напрями Конкурсу мають відповідати фундаментальному напряму розвитку науки і техніки (у відповідності до статті 3 Закону України «Про пріоритетні напрями розвитку науки і техніки»). 

Конкурс орієнтований на фундаментальні наукові дослідження з найбільш важливих проблем розвитку науково-технічного, соціально-економічного, суспільно-політичного, людського потенціалу для забезпечення конкурентоспроможності України у світі.

Реалізація проєктів передбачається у 2024-2026 рр., три проміжні етапи реалізації проєкту (за умови наявності відповідних бюджетних призначень):

  • перший етап реалізації проєкту (орієнтовно 4,5 місяців, серпень-грудень 2024 року); 
  • другий етап реалізації проєкту (орієнтовно 9 місяців, березень-грудень 2025 року); 
  • третій етап реалізації проєкту (орієнтовно 9 місяців, березень-грудень 2026 року).
Загальний обсяг фінансування Конкурсу в 2024 р. становить до 110 млн грн (у відповідності до бюджетних надходжень, з урахуванням ризику можливого перерозподілу коштів та з урахуванням ризиків, пов’язаних із дією воєнного стану на території України).

Максимальна загальна сума фінансування одного проєкту – 9,5 млн грн (до 2,0 млн грн у 2024 році, до 4,0 млн грн у 2025 році, до 3,5 млн грн у 2026 році).

Загальний обсяг фінансування Конкурсу – до 530 млн грн.


ІНФОРМАЦІЯ ПРО ОРГАНІЗАЦІЮ    (завантажити) - Розділ ІV пункт 5-9 заявки на одержання грантової підтримки

Вимоги до учасників конкурсу (наукових керівників та виконавців)

Перелік документів, які подаються учасником конкурсу разом із заявкою: 

- Заявка на одержання грантової підтримки подається в електронному вигляді (українською та англійською мовами) і завіряється електронним цифровим підписом наукового керівника проєкту. 

- Згода авторів проєкту на його виконання (для чого проставляється відмітка через особистий кабінет виконавця з використанням електронного цифрового підпису) 

Згода керівника організації/установи/підприємства на виконання проєкту (сканована копія згоди за підписом керівника організації/установи/підприємства у форматі PDF) (українською мовою)* 

!!! ВАЖЛИВО: щоб одержати згоду на бланку Університету, необхідно надіслати на E-mail: ndr.ndch@knu.ua

  1. заповнену згоду керівника організації/установи/підприємства на виконання проєкту; 
  2. скріншот вже зареєстрованої в базу НФДУ заявки на одержання грантової підтримки, де вказано назву проєкту, науковий керівник та виконавців.

- Довідка (українською мовою) з місця роботи наукового керівника проєкту із зазначенням, що керівник проєкту працює за основним місцем роботи в організації/установі/підприємстві, від імені якої подається заявка (сканована копія згоди за підписом керівника установи в форматі PDF)

- Заява за підписом керівника учасника конкурсу щодо відповідності учасника конкурсу пункту 5 критеріїв оцінки допустимості державної допомоги суб’єктам господарювання на проведення наукових досліджень, технічний розвиток та інноваційну діяльність, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 7 лютого 2018 р. № 118 (українською мовою)

!!! ВАЖЛИВОготується централізовано апаратом НДЧ (скановані копії надсилатимуться науковим керівникам)

- Техніко-економічне обґрунтування необхідності придбання обладнання та устаткування (якщо проєкт передбачає придбання обладнання та устаткування вартістю понад 200 тис. грн за одиницю)** (Зразок подання для отримання довідки про наявність/відсутність обладнання), тел. 239-31-07, вн. 31-07.

*На момент підписання Договорів з переможцями конкурсу зазначені документи мають надаватись до Фонду у паперовому вигляді (оригінали, засвідчені підписами та печатками). 

**На момент підписання Договорів з переможцями конкурсу зазначені документи мають також надаватись до Фонду у паперовому вигляді (оригінали, засвідчені підписами та печатками).


!!! ВАЖЛИВО: для заповнення розділу VII. Інформація про обсяги фінансування проєкту до ПФВ на e-mail: pfv.ndch@knu.ua надіслати скріншот вже зареєстрованої в базу НФДУ заявки на одержання грантової підтримки, де вказано назву проєкту, наукового керівника та всіх виконавців проєкту.

Анонс подій

18.07.2024
Бізнес-інкубатор "Ми" (еō Business Incubators)

Шановні професори, науковці та студенти!


Наукові досягнення України широко визнані у всьому світі, а українські розробники дуже успішно працюють в багатьох глобальних високотехнологічних компаніях. Вже п’ять технологічних стартапів з України перевищили бізнес-оцінку в 1 мільярд доларів. Однак...
детальніше...
16.07.2024
МОН оголосило конкурс українсько-латвійських наукових проєктів на 2025–2026 роки

Міністерство освіти і науки України та Латвійська рада науки оголошують конкурс спільних українсько-латвійських науково-дослідних проєктів для реалізації у 2025–2026 роках. Приймання заявок триватиме з 15 липня до 13 вересня 2024 року.

детальніше...
12.07.2024
Наказ щодо подання конкурсних документів на здобуття національних/міжнародних премій/стипендій
детальніше...
09.07.2024
ХІХ Всеукраїнський конкурс наукових студентських робіт з актуальних проблем пакувальної індустрії у 2024 році
детальніше...
04.07.2024
Конкурси оголошені НАН України
Науково-дослідна частина (НДЧ) Київського національного університету імені Тараса Шевченка надає інформаційний лист про конкурси оголошені НАН України. детальніше...
03.07.2024
Наукова рада НФДУ затвердила рейтингові списки проєктів-учасників конкурсу «ПЕРЕДОВА НАУКА В УКРАЇНІ»
Наукова рада НФДУ затвердила рейтингові списки проєктів-учасників конкурсу «ПЕРЕДОВА НАУКА В УКРАЇНІ» детальніше...
Всі події