Наука для відбудови України у воєнний та повоєнний періоди


Конкурс 2022.01 «Наука для відбудови України у воєнний та повоєнний періоди»

Повідомляємо, що для підписання пакету документів для подачі на КОНКУРС, потрібно принести пакет документів для підпису в НДЧ, (кім. 10 адміністративна будівля), паралельно направити на E-mail: ndr.ndch@knu.ua

З усіх питань (окрім фінансових) звертатися до сектору супроводу та обліку результатів НДР, кім 107А головного навчального корпусу, тел. 239-31-88, вн. 31-88, E-mail: ndr.ndch@knu.ua  

Пакет документів потрібно подати в НДЧ, не пізніше ніж за 3 дні до дедлайну Конкурсу.

Презентація конкурсу 2022.01 «Наука для відбудови України у воєнний та повоєнний періоди».

Детальні умови Конкурсу.

Метою конкурсу є фінансування колективних наукових проєктів, спрямованих на вирішення невідкладних питань відбудови України у воєнний та повоєнний періоди.

Конкурс проводиться за напрямами, пов’язаними із виконанням прикладних наукових досліджень і розробок, спрямованими на відновлення виробництва товарів та послуг або виведення України на новий рівень конкурентоспроможності (у тому числі у космічній галузі), розробку нових технологій та створення нових матеріалів для відновлення промислового виробництва, вирішення екологічних проблем, які виникли внаслідок військових дій, подолання розладів здоров’я населення, зумовлених війною, вирішення питань продовольчої та енергетичної безпеки, вирішення гострих соціальних питань, комплексної реабілітації різних груп населення, пов’язаної з воєнними травмами, посилення захисту об’єктів критичної інфраструктури (у тому числі в контексті кібербезпеки), збереження культурної спадщини (а саме, реставрації, реконструкції, консервації пам’яток культури, діджиталізації тощо), яка постраждала внаслідок військових дій та/чи окупації.

Тематика проєктів має відповідати принаймні одному з пріоритетних напрямів розвитку науки і техніки (у відповідності до статті 3 Закону України “Про пріоритетні напрями розвитку науки і техніки”).

1) фундаментальні наукові дослідження з найбільш важливих проблем розвитку науково-технічного, соціально-економічного, суспільно-політичного, людського потенціалу для забезпечення конкурентоспроможності України у світі та сталого розвитку суспільства і держави;

2) інформаційні та комунікаційні технології;

3) енергетика та енергоефективність;

4) раціональне природокористування;

5) науки про життя, нові технології профілактики та лікування найпоширеніших захворювань;

6) нові речовини і матеріали.

Тривалість реалізації проєктів, що будуть відібрані за результатами Конкурсу: 

Реалізація проєктів передбачається у 2023-2024 рр., два проміжних етапи реалізації проєкту: 

1) перший проміжний етап реалізації проєкту; 
2) другий (заключний) проміжний етап реалізації проєкту

(Початок реалізації проєктів планується з серпня 2023 року; реалізація проєктів у 2024 р. здійснюватиметься з урахуванням та у відповідності до бюджетних надходжень у відповідному році). 

Загальний обсяг фінансування проєктів прикладних наукових досліджень і розробок, що будуть відібрані за результатами конкурсу в 2023 р. становить до 150 млн. грн. (у відповідності до бюджетних надходжень, з урахуванням ризику можливого перерозподілу коштів та з урахуванням ризиків, пов’язаних із дією воєнного стану на території України)

Максимальна загальна сума фінансування одного проєкту – 4,5 млн. грн. (2023 рік – 1,5 млн. грн.; 2024 рік – 3,0 млн. грн.)

Загальний обсяг фінансування Конкурсу – до 450 млн. грн.

Методичні рекомендації з планування кошторисної вартості проєкту з виконання наукового дослідження (розробки) за рахунок грантової підтримки Національного фонду досліджень України (до умов конкурсу «Наука для відбудови України у воєнний та повоєнний періоди»

Дата та час початку подання заявок: 23.12.2022, 00:01 за київським часом. 

Дата та час завершення подання заявок: 31.01.2023, 23:59 за київським часом

Проведення наукової і науково-технічної експертизи та підбиття підсумків конкурсудо 30.06.2023 (орієнтовно)

Якщо проєктом передбачається придбання обладнання та устаткування вартістю понад 200 тис. грн за одиницю, заявка повинна містити детальне техніко-економічне обґрунтування необхідності його придбання для виконання проєкту.


ІНФОРМАЦІЯ ПРО ОРГАНІЗАЦІЮ    (завантажити) - Розділ ІV пункт 5-9 заявки на одержання грантової підтримки

Вимоги до учасників конкурсів

Перелік документів, які подаються учасником конкурсу разом із заявкою: 

- Заявка на одержання грантової підтримки подається в електронному вигляді (українською та англійською мовами) і завіряється електронним цифровим підписом наукового керівника проєкту. 

- Згода авторів проєкту на його виконання (для чого проставляється відмітка через особистий кабінет виконавця з використанням електронного цифрового підпису) 

Згода керівника організації/установи/підприємства на виконання проєкту (сканована копія згоди за підписом керівника організації/установи/підприємства у форматі PDF) (українською мовою)* 

!!! ВАЖЛИВО: щоб одержати згоду на бланку Університету, необхідно надіслати на E-mail: ndr.ndch@knu.ua

  1. заповнену згоду керівника організації/установи/підприємства на виконання проєкту; 
  2. скріншот вже зареєстрованої в базу НФДУ заявки на одержання грантової підтримки, де вказано назву проєкту та науковий керівник.

Перелік пріоритетних напрямів розвитку науки і техніки

- Довідка (українською мовою) з місця роботи наукового керівника проєкту із зазначенням, що керівник проєкту працює за основним місцем роботи в організації/установі/підприємстві, від імені якої подається заявка (сканована копія згоди за підписом керівника установи в форматі PDF)* 

- Заява за підписом керівника учасника конкурсу щодо відповідності учасника конкурсу пункту 5 критеріїв оцінки допустимості державної допомоги суб’єктам господарювання на проведення наукових досліджень, технічний розвиток та інноваційну діяльність, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 7 лютого 2018 р. № 118 (українською мовою)

!!! ВАЖЛИВО: готується централізовано апаратом НДЧ (скановані копії надсилатимуться науковим керівникам)

- Техніко-економічне обґрунтування необхідності придбання обладнання та устаткування (якщо проєкт передбачає придбання обладнання та устаткування вартістю понад 200 тис. грн за одиницю)** (Зразок подання для отримання довідки про наявність/відсутність обладнання), тел. 239-31-07, вн. 31-07.

*На момент підписання Договорів з переможцями конкурсу зазначені документи мають надаватись до Фонду у паперовому вигляді (оригінали, засвідчені підписами та печатками). 

**На момент підписання Договорів з переможцями конкурсу зазначені документи мають також надаватись до Фонду у паперовому вигляді (оригінали, засвідчені підписами та печатками).


!!! ВАЖЛИВО: для заповнення розділу VII. Інформація про обсяги фінансування проєкту до ПФВ на e-mail: lesia.lebedenko@knu.ua надіслати скріншот вже зареєстрованої в базу НФДУ заявки на одержання грантової підтримки, де вказано назву проєкту, наукового керівника та всіх виконавців проєкту.

Анонс подій

18.07.2024
Бізнес-інкубатор "Ми" (еō Business Incubators)

Шановні професори, науковці та студенти!


Наукові досягнення України широко визнані у всьому світі, а українські розробники дуже успішно працюють в багатьох глобальних високотехнологічних компаніях. Вже п’ять технологічних стартапів з України перевищили бізнес-оцінку в 1 мільярд доларів. Однак...
детальніше...
16.07.2024
МОН оголосило конкурс українсько-латвійських наукових проєктів на 2025–2026 роки

Міністерство освіти і науки України та Латвійська рада науки оголошують конкурс спільних українсько-латвійських науково-дослідних проєктів для реалізації у 2025–2026 роках. Приймання заявок триватиме з 15 липня до 13 вересня 2024 року.

детальніше...
12.07.2024
Наказ щодо подання конкурсних документів на здобуття національних/міжнародних премій/стипендій
детальніше...
09.07.2024
ХІХ Всеукраїнський конкурс наукових студентських робіт з актуальних проблем пакувальної індустрії у 2024 році
детальніше...
04.07.2024
Конкурси оголошені НАН України
Науково-дослідна частина (НДЧ) Київського національного університету імені Тараса Шевченка надає інформаційний лист про конкурси оголошені НАН України. детальніше...
03.07.2024
Наукова рада НФДУ затвердила рейтингові списки проєктів-учасників конкурсу «ПЕРЕДОВА НАУКА В УКРАЇНІ»
Наукова рада НФДУ затвердила рейтингові списки проєктів-учасників конкурсу «ПЕРЕДОВА НАУКА В УКРАЇНІ» детальніше...
Всі події