5-й Всеукраїнський студентський конкурс наукових робіт із соціології

22.03.2013 П’ятий рік поспіль факультет соціології Київського національного університету імені Тараса Шевченка організовує проведення Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт у галузі «Соціологічні науки». І цього року – 14 та 15 березня факультет соціології гостинно відчинив двері для учасників підсумкової науково-практичної конференції, що відбувалася в рамках другого етапу II туру Конкурсу.

Цього року для участі у 2-му етапі Конкурсу було надіслано 78 робіт із різних навчальних закладів України. Географія учасників конкурсу надзвичайно широка: це Львів і Донецьк, Запоріжжя та Умань, Дніпропетровськ і Луганськ, Суми й Харків, Одеса та Київ, Херсон і Тернопіль та багато інших міст України. Крім студентів з визнаних центрів розвитку соціологічної освіти в Україні – Львівського національного університету імені Івана Франка, Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Національного університету «Львівська політехніка», Харківського національного університету імені Василя Каразіна, Національного університету «Києво-Могилянська академія» – варто відзначити високий інтерес до соціологічної проблематики студентів інших спеціальностей та спеціалізацій, які навчаються на юридичному та історичному факультетах, факультеті права та соціального управління, менеджменту та економіки.

Для участі в підсумковій конференції 2 етапу конкурсу поважне журі, до складу якого увійшли фахівці із передових соціологічних центрів України - Києва, Львова, Харкова, Луганська та Інституту соціології НАН України, – відібрало 19 найбільш цікавих і яскравих студентських робіт.

Тематика, обрана студентами для самостійних наукових пошуків і досліджень – найрізноманітніша. Це – проблеми професійної соціалізації сучасного студентства, питання міжгенераційної та внутрішньоуніверситетської академічної мобільності, опортуністична поведінка, чинники формування соціокультурних цінностей сучасного українського суспільства, дослідження в межах соціології сім’ї та соціології масових комунікацій, соціології культури і політичної соціології, актуальні питання сучасної соціологічної теорії, а також традиційна для соціології проблематика обґрунтування показників вимірювання соціальних явищ.
Два дні засідань, що запам’ятались яскравими студентськими презентаціями, цікавими дискусіями, складними і каверзними запитаннями журі та блискучими відповідями учасників конференції, завершилися визначенням переможців.

Перші місця вибороли Володимир Шелухін з Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Наталія Пашко з Львівського національного університету імені Івана Франка та Роман Борисов, що представляв на Конкурсі Харківський національний університет імені Василя Каразіна.

Звісно, переможцями стали всі учасники підсумкової конференції, які отримають дипломи Міністерства освіти і науки України.

Тетяна Червінська,
доцент кафедри теорії та історії соціології,
відповідальний секретар галузевої конкурсної комісії

http://www.univ.kiev.ua/news/4266



Повернутися до списку

Анонс подій

27.11.2023
Програма для молодих дослідників від APS 2024
З 2015 року Американське фізичне товариство (American Physical Society, APS) та Міжнародний форум з фізики (Forum on International Physics, FIP) заснували Програму для видатних студентів (DS), щоб надати перспективним молодим дослідникам за межами США фінансову підтримку для ... детальніше...
01.11.2023
Науковий марафон «Об'єднані наукою»
До Всесвітнього дня науки в ім'я миру та розвитку 14-24 листопада 2023 року відбудеться науковий марафон «Об'єднані наукою». детальніше...
01.11.2023
SI Baltic Sea Neighbourhood Programme Cooperation projects
15 листопада 2023 року Swedish Institute відкриває новий конкурс проєктів SI Baltic Sea Neighbourhood Programme - Cooperation projects. детальніше...
26.10.2023
Вебінар для учасників конкурсу «Спільні українсько-швейцарські проєкти з виконання наукових досліджень: Конкурс проєктів 2023»
31 жовтня 2023 року об 11:00 (за київським часом) відбудеться вебінар для учасників конкурсу «Спільні українсько-швейцарські проєкти з виконання наукових досліджень: Конкурс проєктів 2023». детальніше...
09.10.2023
Вебінар в рамках програми MSCA4Ukraine: Принципи та практики відкритої науки
25 жовтня 2023 року MSCA4Ukraine запрошує відвідати вебінар, головною темою якого стануть принципи та практики відкритої науки ЄС. Також під час вебінару буде розглянуто, як відкрита наука може сприяти зміцненню української вищої освіти та дослідницького сектору детальніше...
03.10.2023
Спільний конкурс проєктів з виконання наукових досліджень і розробок «Українсько-швейцарські спільні дослідницькі проєкти: Конкурс 2023»
Національний фонд досліджень України (НФДУ) разом з Швейцарським національним науковим фондом (SNSF) запускає спільний конкурс проєктів. Однією з цілей конкурсу є підтримка дослідницької діяльності в Україні та зменшення відтоку мізків з країни. детальніше...
Всі події