В ІФ відбулася квітнева конференція молодих вчених

В ІФ відбулася квітнева конференція молодих вчених 15.04.2013 11 квітня в Інституті філології відбулася Всеукраїнська наукова конференція за участю молодих вчених «Мова, свідомість, художня творчість, інтернет у дзеркалі сучасних філологічних студій». Попри обмежену назвою географію конференції, захід зібрав у стінах Жовтого корпусу науковців не лише з України.До участі в конференції зголосилося понад 750 людей. Більшість з них – молоді науковці, підтримати яких і було головним призначенням заходу.

В межах конференції функціонувало 39 секцій – з історії та теорії літератури, іноземних мов. Окремо були організовані науково-практичні читання, присвячені пам’яті Тетяни Миколаївни Чернишової.

До участі в пленарному засіданні були запрошенні дійсний член Академії мистецтв України, доктор мистецтвознавства, професор Київського національного університету театру, кіно і телебачення ім. І.К.Карпенко-Карого Вадим Скуратівський, д.філол.н., професор Костянтин Тищенко, доцент кафедри історії української літератури та шевченкознавства Галина Усатенко, аспірантки Наталя Журавська таМарія Каратаєва.

Вадим Скуратівськийприсвятив свій виступ життю й науковій діяльності Тетяни Чернишової. Він впевнений, що масштаб цієї видатної особистості ще не розкритий. Потребує особливої уваги, на думку Вадима Георгійовича, ставлення й розуміння Тетяною Миколаївною науки-елліністики, яку вона знала досконало. Дослідниця присвятила все своє життя популяризації середньоземноморської античної культури, додаючи до кожної частинки історії її історії власні коментарі. Саме в примітках було найцінніше – осмислення й пояснення долі цих смислів у наш час.

Доповідь Галини Усатенко стосувалася стану і перспектив української гуманітаристики в інтернет-просторі. Дослідниця висунула гіпотезу – електронний інтернет-варіант і оцифрування текстів минулого і сучасного періодів посилять увагу до української гуманітаристики, сприятимуть формуванню простору для комунікації на національному і міжкультурному рівнях. Доводила цю гіпотезу Галина Олегівна на основі ґрунтовного аналізу існуючої ситуації з українським контентом в інтернеті, опитування респондентів на предмет стану і перспектив життя україністики в інтернет-просторі. В результаті було визначено коло проблем, що «заважають» поширенню українського контенту в інтернеті – погане технічне забезпечення бібліотек і архівів, що могли б оцифровувати тексти, відсутність фахівців для такої справи, нерентабельність «гуманітарних» сайтів та ін.«Скоординована діяльність, зрозуміла стратегія та міжкультурна комунікація стануть запорукою якісного нового життя української гуманітаристики в інтернет-просторі», - завершила доповідь Галина Усатенко.

Виступ Наталі Журавської був присвячений творчості арабського поета Сейфа ар-Рахбі. Аспірантка зосередила увагу на образах-концептах бедуїна, пустелі, жінки, фатуму, ночі в арабській свідомості взагалі й поезії Сейфа ар-Рахбі зокрема. Марія Каратаєва звернулася у своїй доповіді до актуальної галузі мовознавства – когнітивної лінгвістики. Особливості практичного застосування знань з цієї сфера аспірантка розкрила на прикладі онлайн-журналу LouisVuitton, особливість жанру якого визначила як nfotainment VS edutainment.

Насамкінець слово взяв Костянтин Тищенко. Його розлога доповідь стосувалася Пізнього Риму і аланів у топонімії Європи.

Анна Мукан,
Фото: Валерій Попов, прес-центр Інституту філології
http://univ.kiev.ua/news/4382


Повернутися до списку

Анонс подій

05.12.2024
Запрошуємо взяти участь у конкурсі на здобуття Balzan Prizes
детальніше...
25.11.2024
Вітаємо науковців Університету _ лауреатів премії Президента України для молодих вчених
детальніше...
21.11.2024
Конкурс на здобуття премії імені Тараса Шевченка КНУ імені Шевченка
детальніше...
13.11.2024
Заплановані вебінари від Clarivate на листопад 2024
У листопаді 2024 року компанія Clarivate проводить безкоштовні вебінари для українських вчених з питань використання ресурсів компанії Clarivate: Web of Science, Core Collection, ProQuest™ Dissertations & Theses Citation Index, EndNote, EndNote Click, Pivot-RP, MJL, JCR у роботі з дисертацією.
...
детальніше...
05.11.2024
ІІІ-й щорічний Марафон "Об'єднані наукою"
детальніше...
29.10.2024
30 жовтня, Інформаційний день від НКП програми «Горизонт Європа» за Кластером 6: Продовольство, біоекономіка, природні ресурси, сільське господарство і навколишнє середовище

Поліський національний університет запрошує Вас взяти участь у заході, організованому Національним контактним пунктом програми «Горизонт Європа» за Кластером 6: Продовольство, біоекономіка, природні ресурси, сільське господарство і навколишнє середовище.

Тема заходу: «На шляху до Європейського...

детальніше...
Всі події