ІІ Міжнародна наукова конференція «Сучасні проблеми механіки», присвячена 150-річчю кафедри теоретичної та прикладної механіки 27-29 серпня 2013 рік

Рішення

З 28 по 30 серпня 2013 року в Києві на базі механіко-математичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка пройшла ІІ Міжнародна наукова конференція «Сучасні проблеми механіки», яка була присвячена 150-річчю кафедри теоретичної та прикладної механіки.

Учасники конференції констатують наступне:

1. Конференція була проведена на високому науковому і організаційному рівні.

2. До наукової програми конференції було включено 60 доповідей, представлених 96 авторами. Протягом роботи конференції було заслухано 47 доповідей. Це дозволяє зробити впевнений висновок про те, що наукову програму конференції успішно виконано.

3. У доповідях учасників конференції «Сучасні проблеми механіки-2013» були представлені напрямки розвитку механіки у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка, інститутах НАН України та історично і науково споріднених вищих навчальних закладів Росії, Білорусії, Польщі. Вважаємо, що Оргкомітету слід активізувати роботу по ширшому залученню доповідей з-за меж України для набуття конференцією широкого міжнародного визнання.

4. У роботі конференції приймали участь 1 академік НАН України, 1 академік РАН, 4 члени-кореспонденти НАН України, понад 20 докторів наук, кілька десятків кандидатів наук, аспіранти, студенти. Таким чином, конференція стала прекрасною науковою школою для молодих дослідників і дала можливість досвідченим фахівцям для плідної дискусії.

5. У доповідях учасників конференції були висвітлені результати як теоретичних, так і прикладних досліджень з сучасних напрямків теоретичної механіки, теорії твердотільних гіроскопів, механіки матеріалів з ускладненими властивостями, термов’язкопружності, контактної задачі тощо. Науково-педагогічними співробітниками Київського національного університету імені Тараса Шевченка було зроблено доповіді з питань історії розвитку механіки в університеті, теорії коливань, магнітопружності, гідромеханіки.

Учасники конференції констатували неперервність традицій школи механіки в університеті та високу якість підготовки спеціалістів, вихованих на кафедрі теоретичної та прикладної механіки.

6. Вагомим результатом роботи конференції була публікація повних текстів доповідей у формі наукових статей у Віснику Київського університету імені Тараса Шевченка, серія: фізико-математичні науки, № 3, який входить до переліку фахових видань ДАК МОН України. Це сприятиме ознайомленню наукової спільноти з науковими результатами, представленими на конференції, та апробації наукових досліджень молодих вчених.

Участники конференції висловлюють свою глибоку вдячність Ректору Київського національного університету імені Тараса Шевченка академіку НАН України Губерському Л.В. за фінансову підтримку, яка дозволила оргкомітету планомірно вести підготовку до проведення цієї конференції та опублікувати наукові роботи учасників конференції.

7. Учасники конференції рекомендують провести в Україні наступну ІІІ міжнародну наукову конференцію не пізніше, ніж через два роки.

Співголова оргкомітету

конференції


д.ф.-м.н., проф. М. Ф. Городній




Відповідальний секретар

оргкомітету


д.ф.-м.н. В. І. Острик


Інформаційний звіт:  Завантажити
Рішення конференції:  Завантажити
Матеріали конференції:  Завантажити

Повернутися до списку

Анонс подій

05.05.2023
Всеукраїнський конкурс студентських наукових робіт
Якщо Ви б хотіли проявити себе як науковця та посприяти розвитку науки серед молоді України, цей конкурс стане ідеальною для цього можливістю, адже він здійснюється за підтримки Міністерства освіти і науки України.
У Конкурсі можуть взяти участь усі студенти нашого університету, у тому числі іноземні... детальніше...
07.04.2023
Оголошено прийом заявок для участі в конкурсі спільних проєктів
В рамках партнерства Twinning Единбурзький університет отримав фінансування від організації Universities UK для підтримки партнерства з КНУ, і наразі створено фонд у розмірі 40 тисяч фунтів стерлінгів детальніше...
05.04.2023
COST Action: можливості розвитку міжнародної співпраці для науковців університету
06 квітня 2023 року о 15:00 у гібридному форматі відбудеться інформаційний захід про можливості програми COST для українських науковців. 
детальніше...
05.04.2023
Конкурс спільних українсько-німецьких науково-дослідних проєктів для реалізації у 2024-2025 роках
До 22 червня 2023 року Міністерство освіти і науки України та Федеральне міністерство освіти та досліджень Німеччини приймають заявки на участь у конкурсі спільних українсько-німецьких науково-дослідних проєктів для реалізації у 2024-2025 рр. детальніше...
05.04.2023
НОВА СТИПЕНДІАЛЬНА ПРОГРАМА EURIZON: “Дистанційні дослідницькі гранти для українських дослідників”
Секретаріат EURIZON WP9 оголосив про початок нової програми підтримки EURIZON: «Дистанційні дослідницькі гранти для українських дослідників», що присвячена підтримці українських дослідників, чиїй роботі завадила війна росії проти України. Програма спрямована на команди вразливих дослідників та інших... детальніше...
05.04.2023
YOUNG INNOVATION HACKATHON
Київський національний університет імені Тараса Шевченка та Європейська мережа підприємств Україна (Enterprise Europe Network Ukraine), за підтримки МОН України, запрошують вас взяти участь у міжнародному стартап заході: YOUNG INNOVATION HACKATHON, який відбудеться в КНУ 18-28 квітня 2023 ро... детальніше...
Всі події