ІІ Міжнародна наукова конференція «Сучасні проблеми механіки», присвячена 150-річчю кафедри теоретичної та прикладної механіки 27-29 серпня 2013 рік

Рішення

З 28 по 30 серпня 2013 року в Києві на базі механіко-математичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка пройшла ІІ Міжнародна наукова конференція «Сучасні проблеми механіки», яка була присвячена 150-річчю кафедри теоретичної та прикладної механіки.

Учасники конференції констатують наступне:

1. Конференція була проведена на високому науковому і організаційному рівні.

2. До наукової програми конференції було включено 60 доповідей, представлених 96 авторами. Протягом роботи конференції було заслухано 47 доповідей. Це дозволяє зробити впевнений висновок про те, що наукову програму конференції успішно виконано.

3. У доповідях учасників конференції «Сучасні проблеми механіки-2013» були представлені напрямки розвитку механіки у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка, інститутах НАН України та історично і науково споріднених вищих навчальних закладів Росії, Білорусії, Польщі. Вважаємо, що Оргкомітету слід активізувати роботу по ширшому залученню доповідей з-за меж України для набуття конференцією широкого міжнародного визнання.

4. У роботі конференції приймали участь 1 академік НАН України, 1 академік РАН, 4 члени-кореспонденти НАН України, понад 20 докторів наук, кілька десятків кандидатів наук, аспіранти, студенти. Таким чином, конференція стала прекрасною науковою школою для молодих дослідників і дала можливість досвідченим фахівцям для плідної дискусії.

5. У доповідях учасників конференції були висвітлені результати як теоретичних, так і прикладних досліджень з сучасних напрямків теоретичної механіки, теорії твердотільних гіроскопів, механіки матеріалів з ускладненими властивостями, термов’язкопружності, контактної задачі тощо. Науково-педагогічними співробітниками Київського національного університету імені Тараса Шевченка було зроблено доповіді з питань історії розвитку механіки в університеті, теорії коливань, магнітопружності, гідромеханіки.

Учасники конференції констатували неперервність традицій школи механіки в університеті та високу якість підготовки спеціалістів, вихованих на кафедрі теоретичної та прикладної механіки.

6. Вагомим результатом роботи конференції була публікація повних текстів доповідей у формі наукових статей у Віснику Київського університету імені Тараса Шевченка, серія: фізико-математичні науки, № 3, який входить до переліку фахових видань ДАК МОН України. Це сприятиме ознайомленню наукової спільноти з науковими результатами, представленими на конференції, та апробації наукових досліджень молодих вчених.

Участники конференції висловлюють свою глибоку вдячність Ректору Київського національного університету імені Тараса Шевченка академіку НАН України Губерському Л.В. за фінансову підтримку, яка дозволила оргкомітету планомірно вести підготовку до проведення цієї конференції та опублікувати наукові роботи учасників конференції.

7. Учасники конференції рекомендують провести в Україні наступну ІІІ міжнародну наукову конференцію не пізніше, ніж через два роки.

Співголова оргкомітету

конференції


д.ф.-м.н., проф. М. Ф. Городній




Відповідальний секретар

оргкомітету


д.ф.-м.н. В. І. Острик


Інформаційний звіт:  Завантажити
Рішення конференції:  Завантажити
Матеріали конференції:  Завантажити

Повернутися до списку

Анонс подій

27.11.2023
Програма для молодих дослідників від APS 2024
З 2015 року Американське фізичне товариство (American Physical Society, APS) та Міжнародний форум з фізики (Forum on International Physics, FIP) заснували Програму для видатних студентів (DS), щоб надати перспективним молодим дослідникам за межами США фінансову підтримку для ... детальніше...
23.11.2023
Конкурс наукових проєктних концепцій «Відродження та інноваційний розвиток України»
Український реконструкційний фонд та Рада молодих учених при Міністерстві освіти і науки України оголосили про початок конкурсу наукових та студентських проєктних концепцій «Відродження та інноваційний розвиток України».
детальніше...
01.11.2023
Науковий марафон «Об'єднані наукою»
До Всесвітнього дня науки в ім'я миру та розвитку 14-24 листопада 2023 року відбудеться науковий марафон «Об'єднані наукою». детальніше...
01.11.2023
SI Baltic Sea Neighbourhood Programme Cooperation projects
15 листопада 2023 року Swedish Institute відкриває новий конкурс проєктів SI Baltic Sea Neighbourhood Programme - Cooperation projects. детальніше...
26.10.2023
Вебінар для учасників конкурсу «Спільні українсько-швейцарські проєкти з виконання наукових досліджень: Конкурс проєктів 2023»
31 жовтня 2023 року об 11:00 (за київським часом) відбудеться вебінар для учасників конкурсу «Спільні українсько-швейцарські проєкти з виконання наукових досліджень: Конкурс проєктів 2023». детальніше...
09.10.2023
Вебінар в рамках програми MSCA4Ukraine: Принципи та практики відкритої науки
25 жовтня 2023 року MSCA4Ukraine запрошує відвідати вебінар, головною темою якого стануть принципи та практики відкритої науки ЄС. Також під час вебінару буде розглянуто, як відкрита наука може сприяти зміцненню української вищої освіти та дослідницького сектору детальніше...
Всі події