Міжнародна наукова конференція "Нетрадиційні джерела вуглеводнів в Україні: пошуки, розвідка, перспективи" 27-29 листопада 2013 рік

Рішення Міжнародної наукової конференції

В листопаді місяці 2013 року на геологічному факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка проведена Міжнародна наукова конференція «Нетрадиційні джерела вуглеводнів в Україні: пошуки, розвідка, перспективи»

Підтримавши традиції попередніх конференцій, на цікаву і плідну зустріч прибули вчені з 41 організацій всієї країни та країн зарубіжжя: академіки та член-кореспонденти НАН України, професори, доктори та кандидати наук, молоді вчені.

На основі аналізу, обговорення, дискусій та пропозицій учасників щодо ресурсної бази, перспектив економічно привабливого та екологічно безпечного видобування вуглеводнів з покладів нетрадиційних типів в Україні, а також методологічного, теоретичного, методичного, апаратурного забезпечення пошуків, розвідки та діагностики родовищ сланцевого газу, нафти, газу центральнобасейнового типу та метану вугільних пластів, конференція вважає необхідним:

1. З врахуванням реально розвіданих запасів і оцінених ресурсів метану вугільних басейнів України, існуючих ефективних технологій його вилучення, конференція вважає, що слід приділяти значно більшу увагу власно цьому типу родовищ неконвекційного типу як перспективного джерела нарощування видобутку вуглеводнів в Україні.

2. Підкреслено важливість подальших ретельних досліджень формування покладів вуглеводнів як традиційного, так і нетрадиційного генетичних типів. Відзначено недостатню вивченість геологічної будови та нафтогазоносності різних регіонів України та їх частин, наприклад, глибоких горизонтів Донбасу, депресій ДДЗ, Піднасувних зон Карпат та ін.

3. Вказано на недосконалість україномовної термінології стосовно нетрадиційних джерел вуглеводнів. Рекомендовано створити міжвідомчу робочу групу щодо уніфікації україномовної термінології, що стосується нетрадиційних типів родовищ вуглеводнів. Організацію роботи групи покласти на геологічний факультет Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

4. Кращі доповіді рекомендувати до опублікування у Віснику Київського університету, Серія Геологія.

5. Враховуючи значні перспективи відкриття родовищ вуглеводнів нетрадиційних типів, значний науковий потенціал фахівців геологічного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка, провести наступну Міжнародну наукову конференцію на базі університету в жовтні-листопаді 2015 р. Залучити до її проведення представників Мінприроди України, МНС України, керівників регіональних організацій, університетів, академічних інститутів, виробничих організацій.

6. Рішення конференції розіслати Міністерствам, відомствам, установам НАН України, провідним університетам країни.

Голова Оргкомітету, проректор з наукової роботи Київського національного університету імені Тараса Шевченка


С.А. Вижва

Заступник Голови Оргкомітету


О.М. Карпенко


Інформаційний звіт:  Завантажити
Рішення конференції:  Завантажити
Матеріали конференції:  Завантажити

Повернутися до списку

Анонс подій

04.10.2024
Міжнародний стартап захід Young Innovation Hackathon 3

Міністерством освіти і науки України запрошує взяти участь у міжнародному стартап заході Young Innovation Hackathon 3, який відбудеться 14-28 жовтня 2024 року відповідно до листа МОН України від 25.09.2024 №25/66-24
    
Міністерство освіти і науки України з метою підтримки... детальніше...
04.10.2024
Заплановані вебінари від Clarivate на жовтень 2024
Міністерством освіти і науки України на жовтень 2024 року заплановані вебінари від Clarivate відповідно до листа МОН України від 02.10.2024 №7/284-24

Clarivate Essentials

3 жовтня
Тема: Публікація наукової статті 
Тези: На вебінарі поговоримо про мету публікації.... детальніше...
19.09.2024
Конкурс спільних українсько-австрійських науково-дослідних проєктів
МОН оголосило старт конкурсу спільних українсько-австрійських науково-дослідних проєктів для реалізації у 2025-2026 роках
детальніше...
16.09.2024
20-та Міжнародна конференція з електроніки та прикладної фізики APHYS'2024


Шановні студенти та аспіранти!

Запрошуємо Вас взяти участь у 20 міжнародній конференції з прикладної фізики та електроніки "APHYS’2024", що присвячена пам’яті професора Моргуліса Наума Давидовича, засновника та керівника Київської наукової школи фізичної електроніки.
Конференція буде проходити...
детальніше...
12.09.2024
Онлайн-лекція проф. Чарльза Уайтхеда
13 вересня 2024 року о 15:00 у межах реалізації ініціатив щодо комерціалізації розробок з українських університетів відбудеться вступна онлайн-лекція Чарльза Уайтхеда, професора Корнелльського університету, засновника eō Business Incubators, американського інвестиційного банкіра, який займав керівні... детальніше...
02.09.2024
Щорічний конкурс «Краще видання 2024 року»
http://nanvou.org.ua/news/soricnij-konkurs-krase-vidanna-roku_3/# детальніше...
Всі події