Міжнародна наукова конференція Центру українознавства філософського факультету «Українська еліта як чинник цивілізаційного поступу українства» 24 жовтня 2013 р.

УХВАЛА

Міжнародної наукової конференції

«Українська еліта як чинник цивілізаційного поступу українства»

24 жовтня 2013 р.

Сучасна соціогуманітарна наука все більше зосереджується на ролі національної еліти як носія суспільних та історичних традицій, її структурі і функціях, ідеологічних та суспільних поглядах, асиміляції еліти іншою культурою, позаяк всі ці фактори визначають наявність у суспільства потенціалу для суспільної злагоди, політичної стабільності, перспектив подальшого розвитку.

Міжнародна наукова конференція «Українська еліта як чинник цивілізаційного поступу українства» окреслила широке коло питань, винесених на обговорення в рамках пленарного та 9 секційних засідань, які мають особливе звучання, по-перше, у зв’язку з гострою актуальністю питання цивілізаційного вибору України в сучасних умовах, а по-друге, через провідну роль еліти в усіх формах буття українського суспільства.

В процесі роботи пленарного і 9-ти секційних засідань учасники конференції розглянули функції української еліти в історичній ретроспективі, зокрема, часів середньовіччя та ранньомодерної доби, в процесах націє- та державотворення ХІХ-ХХ ст.; окреслили проблеми формування національної еліти в сучасній Україні; визначили роль української еліти в процесах консолідації нації та цивілізаційного вибору України; проаналізували здобутки педагогічної, культурно-мистецької, науково-технічної, політико-правової та церковної еліти України, а також визначили місце української еліти зарубіжжя в світовому цивілізаційному процесі.

Учасники конференції довели, що на сьогоднішній день назріла нагальна потреба серйозного дослідження ролі та місця української еліти як у вітчизняній історії, так і у світовому цивілізаційному процесі.

Конференція ухвалила:

1. Утворити редакційну колегію для підготовки до друку матеріалів конференції у вигляді чергового випуску видання «Українознавчий альманах». Покласти на редакційну колегію зобов’язання щодо відбору та редагування матеріалів відповідно до їхнього наукового й фахового рівня.

2. Розмістити на сайті Київського національного університету імені Тараса Шевченка інформацію про роботу конференції та опублікувати відповідне повідомлення в газеті «Київський університет».

3. Вважати за доцільне уведення до навчальних програм вищих навчальних закладів України читання спецкурсу «Еліта України».

4. Розширювати регіональні та міжнародні зв’язки науковців Центру українознавства з представниками наукових та навчальних установ, які працюють за тематикою дослідження еліт.

5. Продовжувати постійну наукову співпрацю Центру українознавства з церковними структурами, у тому числі з питань дослідження проблем церковної еліти.

6. Опублікувати кращі доповіді конференції у фаховому виданні філософського факультету «Вісник Київського національного університету імені Тараса Шевченка: Філософія. Політологія».

7. Вважати за доцільне створення на базі Київського національного університету імені Тараса Шевченка міждисциплінарної групи дослідження української еліти.

8. У зв’язку з відзначенням у наступному, 2014 р., 180-річчя Київського національного університету імені Тараса Шевченка, присвятити цій події одну з секцій наступної планової конференції Центру під орієнтовною назвою: «Київський університет в інтелектуальному просторі України та світу».




Інформаційний звіт:  Завантажити
Рішення конференції:  Завантажити
Матеріали конференції:  Завантажити

Повернутися до списку

Анонс подій

27.11.2023
Програма для молодих дослідників від APS 2024
З 2015 року Американське фізичне товариство (American Physical Society, APS) та Міжнародний форум з фізики (Forum on International Physics, FIP) заснували Програму для видатних студентів (DS), щоб надати перспективним молодим дослідникам за межами США фінансову підтримку для ... детальніше...
23.11.2023
Конкурс наукових проєктних концепцій «Відродження та інноваційний розвиток України»
Український реконструкційний фонд та Рада молодих учених при Міністерстві освіти і науки України оголосили про початок конкурсу наукових та студентських проєктних концепцій «Відродження та інноваційний розвиток України».
детальніше...
01.11.2023
Науковий марафон «Об'єднані наукою»
До Всесвітнього дня науки в ім'я миру та розвитку 14-24 листопада 2023 року відбудеться науковий марафон «Об'єднані наукою». детальніше...
01.11.2023
SI Baltic Sea Neighbourhood Programme Cooperation projects
15 листопада 2023 року Swedish Institute відкриває новий конкурс проєктів SI Baltic Sea Neighbourhood Programme - Cooperation projects. детальніше...
26.10.2023
Вебінар для учасників конкурсу «Спільні українсько-швейцарські проєкти з виконання наукових досліджень: Конкурс проєктів 2023»
31 жовтня 2023 року об 11:00 (за київським часом) відбудеться вебінар для учасників конкурсу «Спільні українсько-швейцарські проєкти з виконання наукових досліджень: Конкурс проєктів 2023». детальніше...
09.10.2023
Вебінар в рамках програми MSCA4Ukraine: Принципи та практики відкритої науки
25 жовтня 2023 року MSCA4Ukraine запрошує відвідати вебінар, головною темою якого стануть принципи та практики відкритої науки ЄС. Також під час вебінару буде розглянуто, як відкрита наука може сприяти зміцненню української вищої освіти та дослідницького сектору детальніше...
Всі події