XІX міжнародна науково-практична конференція з проблем функціонування і розвитку української мови «Мова. Суспільство. Журналістика» (Language. Society. Journalism) 12 квітня 2013 р.



Рішення XІX міжнародної науково-практичної конференції з проблем функціонування і розвитку української мови «Мова. Суспільство. Журналістика» (Language. Society. Journalism)

1. Рекомендувати впровадити в навчальний процес результати досліджень, висвітлені в доповідях: д. філол. н., проф. Мамалиги А. І. «Комунікаційні параметри синтаксичної деривації в публіцистичному тексті», к. філол. н., доц. Самойлової І. А. «Конструкції з порушенням семантичної узгодженості в газетно-публіцистичній мові» у навчальний курс «Українська мова в професійному спілкуванні» для студентів І-ІІІ курсів ОКР «бакалавр» напрямів «журналістика», «видавнича справа та редагування», «реклама та зв’язки з громадськістю»; д. філол. н., проф. Серажим К. С. «Автор в публіцистиці: парадигма образотворення», к. філол. н., доц. Михайленка В. М. «Особливості розташування смислових акцентів у публіцистичному тексті» – у навчальний курс «Теорія тексту й твору» для студентів ІІІ курсу ОКР «бакалавр» напряму «журналістика»; д. філол. н., проф. Шумарової Н. П. «Мовні права і обов’язки особистості як основа комунікації» – у навчальний курс «Соціолінгвістика» для студентів І курсу ОКР «магістр» напряму «журналістика».

2. Поглиблювати й розширювати співпрацю з журналістами-практиками з метою популяризації наукових здобутків дослідників у царині мови соціальних комунікацій.

3. Поширювати в друкованих та електронних мас-медіа інформацію про поради з культури журналістського мовлення, висловлені в доповідях і повідомленнях провідних науковців – учасників конференції.

4. До наступної (ювілейної) конференції оприлюднити на інтернет-сторінці кафедри мови та стилістики та на сайті Інституту журналістики розгорнуту інформацію про історію проведення щорічних науково-практичних  конференцій з проблем функціонування і розвитку української мови впродовж 20 років (з 1994) з відповідною фотогалереєю.

5. Опрацювати та видати бібліографічний покажчик наукових праць із питань мови та стилю ЗМК, розроблених упродовж останніх 20 років в Інституті журналістики, зокрема на базі кафедри мови та стилістики.

6. До наступної (ювілейної) конференції створити науково-популярний фільм просвітницького характеру про історію проведення щорічних науково-практичних  конференцій та внесок їх у процеси функціонування і розвитку української мови в суспільстві загалом і в засобах масової комунікації зокрема.

 








Інформаційний звіт:  Завантажити
Рішення конференції:  Завантажити
Матеріали конференції:  Завантажити

Повернутися до списку

Анонс подій

18.06.2025
МОН оголошено другий конкурс державного замовлення на науково-технічні розробки за новим механізмом
МОН України оголошено другий конкурс державного замовлення на науково-технічні розробки за новим механізмом
детальніше...
30.05.2025
Вітаємо науковця Університету _лауреата премії Київського міського голови за видатні досягнення молоді у розбудові столиці України – міста-героя Києва
детальніше...
09.05.2025
Вітаємо лауреатку стипендій Кабінету Міністрів України для молодих вчених
детальніше...
05.05.2025
Вітаємо з обранням дійсними членами та членами-кореспондентами НАН України
детальніше...
02.05.2025
Вітаємо лауреата премії Верховної Ради молодим вченим
детальніше...
24.04.2025
Конкурс наукових проєктів «Антарктика – 2025»
ДУ Національний антарктичний науковий центр МОН України 23 квітня 2025 року оголосив конкурсний відбір науково-дослідних робіт і науково-технічних розробок за Державною цільовою науково-технічною програмою  проведення досліджень в Антарктиці на 2011–2025 роки.

детальніше...
Всі події