Шевченківська весна

Наука - це та галузь, де, можливо, більше,
ніж у будь-якій іншій галузі людських стосунків,
виявляється почуття єдності й братерства,
де не існує національності,
де вчені всіх країн прагнуть разом
до досягнення однієї мети - до пізнання істини.
Андрусов М.І.

Справжній науковець – це завжди шукач Істини і Світла. Людина, що самовіддано прагне з’ясувати, який же дійсний стан речей, як можна змінити його на краще. Наука об’єднує різних людей і різні люди об’єднуються заради науки. Щоби поділитися досвідом та здобутками, щоби апробувати свої гіпотези, щоби самоствердитися та самореалізуватися.

І, беручи саме такі принципи за орієнтир, з 25 по 28 березня Наукове товариство студентів та аспірантів вже дванадцятий рік поспіль організовувало у стінах університету Міжнародну міждисциплінарну наукову конференцію студентів, аспірантів та молодих вчених «Шевченківська весна». У якій цього року брало участь близько 1000 молодих науковців. З українських ВНЗ були представники: Національного університету «Києво-Могилянська академія», Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна, Хмельницького національного університету, Львівського національного університету імені Івана Франка, Вінницького національного технічного університету, Київського національного університету імені Вадима Гетьмана та багатьох інших. Цього року на більшості факультетів були організовані учнівські секції, учасниками яких стали учні та ліцеїсти навчальних закладів міста Києва, а саме Українського гуманітарного та фізико-математичного ліцеїв Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Природничо-наукового ліцею №145, Київського військового ліцею імені Івана Богуна, Києво-Печерського ліцею №171 «Лідер», Малої академії наук України та інших, участь для наймолодших учасників конференції була безкоштовною, а також наприкінці була організована екскурсія університетом. Учасниками конференції були представники й далекого та ближнього зарубіжжя, а саме: з Росії, Білорусії, Молдови, Азейрбаджану, Польщі, Словенії, Хорватії, Німеччини та ін., які вже стали традиційними гістьми на нашій конференції та залюбки приїжджають до нашої alma mater.

Конференція складалася із: пленарних засідань, лекцій професорсько-викладацького складу (для прикладу лекція на тему «Феномен свободи у творчості Тараса Шевченка»), міждисциплінарних секцій на яких активно обговорювалися актуальні виклики сучасного світу і можливі відповіді науковців на них. Для учасників конференції був організований ряд екскурсій містом Києвом, ботанічним садом імені академіка О.В. Фоміна та Київським національним університетом імені Тараса Шевченка. На завершення конференції відбулось святкова вечеря у залі їдальні факультету радіофізики, електроніки та комп’ютерних систем.

На конференції були представлені такі факультети як: економічний, філософський, історичний, фізичний, механіко-математичний, геологічний, географічний, біологічний, хімічний, психології, факультет радіофізики електроніки та комп`ютерних систем, Військовий інститут, Інститут міжнародних відносин та Інститут журналістики.

Конференція була організована Науковими товариствами факультетів та інститутів Київського національного університету імені Тараса Шевченка та завдяки підтримці й допомозі адміністрації університету.

У одній відомій аксіомі говориться : «Наука майбутнього – за освіченою молоддю». І «Шевченківська весна» - це конференція, що кожен рік, ранньою весною, згуртовує юних «алхіміків», які шукають свій «філософський камінь», але для блага загального. 



Сайт конференції:  http://shv.univ.kiev.ua/uk/pages/welcome

Повернутися до списку

Анонс подій

30.05.2025
Вітаємо науковця Університету _лауреата премії Київського міського голови за видатні досягнення молоді у розбудові столиці України – міста-героя Києва
детальніше...
09.05.2025
Вітаємо лауреатку стипендій Кабінету Міністрів України для молодих вчених
детальніше...
02.05.2025
Вітаємо лауреата премії Верховної Ради молодим вченим
детальніше...
24.04.2025
Конкурс наукових проєктів «Антарктика – 2025»
ДУ Національний антарктичний науковий центр МОН України 23 квітня 2025 року оголосив конкурсний відбір науково-дослідних робіт і науково-технічних розробок за Державною цільовою науково-технічною програмою  проведення досліджень в Антарктиці на 2011–2025 роки.

детальніше...
21.04.2025
Вебінари для українських вчених, адміністраторів, видавців, бібліотекарів, фахівців з управління даними

Інформація про вебінари ДНТБ України, заплановані на травень 2025 року

детальніше...
18.04.2025
Оголошено новий конкурс проєктів від НФДУ «Передова наука в Україні 2026-2028»
Метою конкурсу є відбір проєктів для надання колективних грантів на виконання передових фундаментальних досліджень, які передбачають постановку і розв’язання актуальних наукових проблем колективами провідних і молодих вчених у відповідь на сучасні виклики та запити українського суспільства, задля за... детальніше...
Всі події