![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() |
Математичне моделювання та теорія оптимальних рішень1. Назва наукової школи: «Математичне моделювання та теорія оптимальних рішень». 2. Дійсні наукові керівники школи: професори О.Г. Наконечний, Ф.Г. Гаращенко. 3. Дата і місце заснування: наприкінці 60-х – поч. 70-х рр. (кафедра моделювання складних систем організована за наказом ММССО УРСР від 20.08.1969), Київський національний університет імені Тараса Шевченка. 4. Засновники наукової школи: чл.-кор. НАН України Б.М. Бублик та професори М.Ф. Кириченко, О.Г. Наконечний, Ф.Г. Гаращенко, І.В. Бейко, Д.Я. Хусаінов. 5. Науковий потенціал (не менше 5 докторів наук, не менше 10 кандидатів наук (штатні працівники університету або сумісники на 01.09.2013 р.)
6. Сучасний стан наукової школи. Популярність наукової школи: На сьогодні основна наукова діяльність школи пов’язана з розробкою математичних та програмних технологій для моделювання, аналізу та оптимального синтезу структурованих динамічних систем, розробкою теорії та методів оцінювання в умовах невизначеності та конфлікту, створенням систем підтримки прийняття рішень для аналізу технічних соціально-економічних та екологічних процесів.
7. Місце у світовій науці. Підтримуються наукові контакти з Московським університетом ім. М.В.Ломоносова, Санкт-Петербурзьким університетом, Московським радіотехнічним інститутом, Інститутом теоретичної та експериментальної фізики Російської Академії Наук, Обчислювальним центром РАН, Інститутом проблем управління РАН, Білоруським державним університетом, Інститутом математики АН Білорусії, Військовою Інженерно-космічною академією ім. А.Ф. Можайського (Санкт-Петербург), а також з міжнародними науковими та навчальними закладами - Йєльським університетом (Нью Хевен, США), Університетом ім. Масарика та Технічним університетом (Брно, Чеська республіка), Німецьким національним дослідницьким центром комп'ютерних наук GMD (Санкт-Августин, Німеччина), Математичним інститутом (Обервольфах, Німеччина), Інститутом прикладного системного аналізу (IIASA, Лаксенбург, Австрія), Технічним університетом та Економічним університетом (Відень, Aвстрія), Університетом Манітоба (Вінніпег, Канада), Королівським Технологічним Інститутом (Стокгольм, Швеція), Університетом оборони (Брно, Чеська республіка) та ін. У рамках Програми спільних дій між Україною і Францією в галузі науково-технологічного співробітництва «Дніпро» на 2011-2012 рр. здійснювалося співробітництво з Французьким національним дослідним інститутом з комп'ютерних наук та керування INRIA (м. Париж, Франція). У 2012 р. щорічна Міжнародна наукова конференція "Проблеми прийняття рішень в умовах невизначеності" (PDMU) проводилася на базі Університету оборони в місті Брно (Чеська республіка).
8. Міжнародні зв’язки. За кордоном наукова школа підтримує наукове співробітництво з Йєльським університетом США (Р. Куц), Пенсільванським університетом США (А. Іванов), Люблінською політехнікою Польщі (В.Вуйчек), Брненським технічним університетом Чеської республіки (Й. Діблік), Жилінським університетом Словакії (М. Ружичкова), Сегедським університетом Венгрії (І. Гіорі), Французьким національним дослідним інститутом з комп'ютерних наук та керування INRIA (І. Ерлін).
Затверджено вченою радою факультету (інституту) «16» вересня 2013р. Декан факультет/директор інституту А.В. Анісімов |
Анонс подій
|